Перейти до вмісту

НАША ІСТОРІЯ

Gender Stream — феміністська організація, яка впроваджує практики ґендерної рівності, інклюзії та поваги до різноманіття, сприяє зміцненню і розвитку ЛҐБТКІ+ спільноти. Наша команда об’єднує українських та міжнародних активіст_ок та здійснює свою діяльність на засадах чесності, прозорості й реагування на потреби цільової авдиторії. 

Gender Stream працює в партнерстві з національними та міжнародними організаціями, а також співпрацює з сектором безпеки (ДСНС, поліція, прикордонники), державними інституціями (мерії, обласні адміністрації, університети), медія та бізнесом задля подолання викликів, з якими стикаються люди, виключені з державних процесів. 

За час своєї роботи організація провела понад 100 безпечних ЛҐБТКІ/феміністичних заходів та інформаційних кампаній в Україні.

наша історія

2016 рік

Заснування організації Gender Stream у м. Дніпро.

Початок співпраці з поліцією на засадах Community Policing.

Запуск школи толерантності для поліцейських, викладачок/ів, журналісток/ів.

2017 рік

Навчання підрозділів поліції в рамках проєкту “ПОЛІНА”: ідентифікація та протидія домашньому насильству.

2018 рік

Старт проєкту “Бийся як дівчина”. Клуб самооборони покликаний надати жінкам та дівчатам необхідні навички для протидії домашньому та ґендерно-зумовленому насильству. 

Проведення форуму “Розвиток жіночого лідерства” у Дніпрі. Захід об’єднав близько 50 жінок та дівчат, які отримали важливі знання та навички про процеси ухвалення рішень, навчились ораторського мистецтва та мали змогу постажуватись в органах місцевого самоврядування. 

2019 рік

Початок роботи Лабораторії досліджень Gender Stream: проведено дослідження в рамках проєкту “Ґендерні проблеми сектору безпеки”. Мета — сприяти розв’язанню проблеми ґендерної нерівності в лавах ГУНП, УПП та ДСНС Дніпропетровської області. 

Створення інформативної допоміжної платформи “ПОБАЧ” для людей, які постраждали від насильства. Мета проєкту — поширювати інформацію про організації, які надають правову, психологічну, консультативну допомогу людям, постраждалим від насильства. 

Проєкт “Бийся як дівчина” вийшов за межі України — успішний український досвід адаптували ტრენინგების, განათლებისა და განვითარების ცენტრი – TED centre.

2020 рік 

Запуск інформаційної кампанії “Бийся як дівчина” — освітньої ініціятиви, яка охоплює юридичну, сексуальну освіту та поради з самооборони.

Запуск гарячої лінії психологічно-емоційної підтримки для жінок. 

2021 рік

Старт проєкту “ЮПІ” у співпраці з ювенальною превенцією. 

Запуск інформаційного проєкту “Захисниці”.  

2022 рік 

Повномасштабне вторгнення 2022 посилило нерівність в українському суспільстві, а соціально незахищені групи опинилися у ще більш уразливих умовах. Ми зіткнулися з численними викликами, високим рівнем суспільної гомо-, бі- та трансфобії, відсутністю законодавства, яке б захищало нас від шлюбної дискримінації та надавало рівні можливості в роботі, охороні здоров’я, житлі та інших сферах життя. Українська влада досі не має програм дружніх до ЛҐБТКІ+, і в часи вторгнення ця група людей залишається поза увагою органів державної влади.

У 2022 році Gender Stream: 

Розробила інструкцію щодо легального перетину кордону для транс*людей під час воєнного стану.

Допомогла евакуюватись/виїхати за кордон 320 ЛҐБТКІ+ людям та їхнім рідним (з них 90 транс*людей).

Відкрила шелтери для ЛҐБТКІ+ переселенців та переселенок в Ужгороді, Кошице та Братиславі.

Відкрила хаб для жінок і дівчат ВПО Sister’s HUB в Ужгороді.

Надала психологічну допомогу 120 ЛҐБТКІ+ людям.

Надала фінансову допомогу більш ніж 500 ЛҐБТКІ+ людям.

Забезпечила медикаментами і гормональними препаратами 90 ЛҐБТКІ+ людей.

Зараз частина нашої команди залишається в Україні, інша частина – релокувалась і працює за кордоном. Та попри відстань ми продовжуємо триматись разом, бо це наша суперсила! 

2023 рік 

Лабораторія досліджень Gender Stream: проведено дослідження щодо стану ЛГБТКІ+ біженців та біженок з України.

Запуск програми “Перезавантаження”.

Створення мапи ЛҐБТКІ+ організацій, що надають допомогу українкам/цям.

Ми продовжуємо працювати над ініціативами, спрямованими на підтримку ЛГБТКІ+ українців та українок, протидію домашнього та ґендерно зумовленого насильства, побудову інклюзивного суспільства, де цінують демократію, свободу та різноманіття. Найближчим часом ми анонсуємо проведення правозахисного заходу DniProPride.


АКТУАЛЬНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ GENDER STREAM:

Притулок для ЛҐБТКІ+ та жінок ВПО в Ужгороді (тимчасове житло, харчування, юридична та психологічна допомоги, консультативний супровід);

Притулок для ЛҐБТКІ+ та жінок ВПО в Братиславі (тимчасове житло, харчування, юридична та психологічна допомоги, консультативний супровід);

Транзитний шелтер в Дніпрі (квартира для ВПО до 14 днів);

Юридичний супровід для ЛҐБТКІ+ людей під час війни в Україні;

Евакуація та релокація ЛҐБТКІ+ людей, жінок ВПО;

Дружні до ЛҐБТКІ+ психологині надають індивідуальні консультації для спільноти;

Фіксація воєнних злочинів;

Робота з транс*людьми в Україні: надання психологічної, юридичної й медичної допомоги, евакуація, консультативний супровід;

Адвокаційна робота щодо ухвалення законопроєкту 9103;

Розробка інформаційного веб-ресурсу, який передусім містить мапінг – опис діяльності та послуг українських ЛГБТКІ+ організацій. Він став функціональним інструментом для перенаправлення клієнток/ів залежно від запитаних послуг;

Дослідницькі та консультативні проєкти пов’язані з гуманітарною допомогою та програмами відновлень для ЛГБТКІ+ біженок/ів з України;

Тренінги для бізнес структур: “Target Gender Equality: початок або чому бізнес повинен включатися у питання D&I”.

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ

Маєте ідеї, пропозиції, коментарі?

Напишіть нам або зв’яжіться з нами у будь-який зручний спосіб!