Перейти до вмісту

Притулок в Ужгороді

Під час повномасштабного вторгнення ми надаємо ЛҐБТКІ+ людям безпечний притулок в Україні. А разом із тим комплексну допомогу: кошти на продукти харчування, засоби гігієни, психологічні та юридичні консультації.

Протягом перших місяців від початку повномасштабної війни ми прийняли сотні ЛҐБТІК+ людей в шелтерах на Заході України та у Словаччині. Нескінченний потік переселенців та біженців поставив прикордонні міста на межу гуманітарної кризи. В кількох одночасно орендованих для притулків приміщеннях перебували десятки людей, поки команда відчайдушно шукала можливість організувати більш просторий та комфортний шелтер.

Завдяки підтримці ILGA Europe у травні 2022 нам вдалося придбати великий будинок в мальовничому куточку Закарпаття – найбільш безпечному регіоні України без ракетних тривог та комендантської години. Кілька місяців ремонту та облаштування побуту – і вже в серпні ми почали приймати перших мешканок/ців. Силами першої координаторки притулку Лани були створені максимально комфортні умови проживання: дві ванні кімнати, повністю мебльовані кімнати з усім необхідним, побутова техніка та WiFi. Люди, що рятувались від обстрілів, отримали можливість відновитися та реабілітуватися в затишному будинку, де команда подбала про все – від їжі та одягу до психологічної підтримки.

Наша команда розробила детальний алгоритм дій для потенційних мешканців:

  • форма заявки на надання притулку
  • алгоритм створення шелтеру
  • протокол безпеки для всіх мешканців
  • анкета реєстрації клієнта 
  • згода про зобов’язання для прийому в притулок
  • угода про пролонгацію перебування
  • медична довідка про стан здоров’я
  • акт надання майна
  • анкета для дитини
  • згода на обробку даних

Ми встановили в будинку систему відеоспостереження та сигналізацію, організували укриття та забезпечили людей усіма засобами пожежної безпеки.

Лана приїхала до Закарпаття з Одеси, яку в той час активно обстрілювали російські війська. Це рішення дозволило їй хоча б на деякий час відпочити від звуків вибухів. До повномасштабної війни вона створювала вітражі і її художній талант дозволив налагодити у шелтері по-справжньому домашню та затишну атмосферу.  
Шелтер на Закарпатті став домом для багатьох людей: хтось із них не хоче покидати Україну і потребує часу та безпечного місця для реабілітації. Інші готуються почати нове життя з нового місця. А комусь вже немає куди повертатись.

Мешканці шелтеру опікуються не лише власними проблемами – вони активно інтегруються в приймаючу громаду та беруть участь у покращенні місцевої інфраструктури. Зокрема, за результатами численних звернень та пропозицій до сільської ради, ініційованих мешканцями шелтеру, вперше за 20 років сільська дорога була відремонтована та заасфальтована. Таким чином, наявність безпечного притулку не лише допомагає людям відновитися після травми війни, але і спонукає до проактивної позиції у житті місцевої громади.