Перейти до вмісту

НАША ІСТОРІЯ

Gender Stream — феміністська організація, яка впроваджує практики гендерної рівності, інклюзії та поваги до різноманіття, сприяє зміцненню і розвитку ЛГБТКІ+ спільноти. Наша команда об’єднує українських та міжнародних активіст_ок та здійснює свою діяльність на засадах чесності, прозорості й реагування на потреби цільової авдиторії. 

Gender Stream працює в партнерстві з національними та міжнародними організаціями, а також співпрацює з сектором безпеки (ДСНС, поліція, прикордонники), державними інституціями (мерії, обласні адміністрації, університети), медіа та бізнесом задля подолання викликів, з якими стикаються люди, виключені з державних процесів. 

За час своєї роботи організація провела понад 100 безпечних ЛГБТКІ/феміністичних заходів та інформаційних кампаній в Україні.

наша історія

2024 рік 

Адвокація та просування законопроєкту №5488 про протидію злочинам на ґрунті ненависті — на національному та міжнародному рівнях.

Створення об’єднання громадських організацій КВІР “Платформа за права ЛГБТКІ+ в Україні“.

Поглиблення співпраці з Департаментом головної інспекції та дотримання прав людини.

Далі буде…

2023 рік 

Лабораторія досліджень Gender Stream: проведено дослідження щодо стану ЛГБТКІ+ біженців та біженок з України.

Запуск програми “Перезавантаження”.

Створення мапи ЛГБТКІ+ організацій, що надають допомогу українкам/цям.

Вперше в Україні правозахисник_ці Gender Stream судового вироку про злочин на ґрунті трансфобії у справі нападу на трансгендерну жінку у Львові. Протягом всього процесу Gender Stream надавала юридичну, психологічну та іншу підтримку постраждалій.

2022 рік 

Повномасштабне вторгнення 2022 посилило нерівність в українському суспільстві, а соціально незахищені групи опинилися у ще більш уразливих умовах. Ми зіткнулися з численними викликами, високим рівнем суспільної гомо-, бі- та трансфобії, відсутністю законодавства, яке б захищало нас від шлюбної дискримінації та надавало рівні можливості в роботі, охороні здоров’я, житлі та інших сферах життя. Українська влада досі не має програм дружніх до ЛГБТКІ+, і в часи вторгнення ця група людей залишається поза увагою органів державної влади.

У 2022 році Gender Stream: 

Розробила інструкцію щодо легального перетину кордону для транс*людей під час воєнного стану.

Допомогла евакуюватись/виїхати за кордон 320 ЛГБТКІ+ людям та їхнім рідним (з них 90 транс*людей).

Відкрила шелтери для ЛГБТКІ+ переселенців та переселенок в Ужгороді, Кошице та Братиславі.

Відкрила хаб для жінок і дівчат ВПО Sister’s HUB в Ужгороді.

Надала психологічну допомогу 120 ЛГБТКІ+ людям.

Надала фінансову допомогу більш ніж 500 ЛГБТКІ+ людям.

Забезпечила медикаментами і гормональними препаратами 90 ЛГБТКІ+ людей.

Зараз частина нашої команди залишається в Україні, інша частина – релокувалась і працює за кордоном. Та попри відстань ми продовжуємо триматись разом, бо це наша суперсила! 

2021 рік

Старт проєкту “ЮПІ” у співпраці з ювенальною превенцією. 

Запуск інформаційного проєкту “Захисниці”.  

2020 рік 

Запуск інформаційної кампанії “Бийся як дівчина” — освітньої ініціативи, яка охоплює юридичну, сексуальну освіту та поради з самооборони.

Запуск гарячої лінії психологічно-емоційної підтримки для жінок. 

2019 рік

Початок роботи Лабораторії досліджень Gender Stream: проведено дослідження в рамках проєкту “Гендерні проблеми сектору безпеки”. Мета — сприяти розв’язанню проблеми гендерної нерівності в лавах ГУНП, УПП та ДСНС Дніпропетровської області. 

Створення інформативної допоміжної платформи “ПОБАЧ” для людей, які постраждали від насильства. Мета проєкту — поширювати інформацію про організації, які надають правову, психологічну, консультативну допомогу людям, постраждалим від насильства. 

Проєкт “Бийся як дівчина” вийшов за межі України — успішний український досвід адаптували ტრენინგების, განათლებისა და განვითარების ცენტრი – TED centre.

2018 рік

Старт проєкту “Бийся як дівчина”. Клуб самооборони покликаний надати жінкам та дівчатам необхідні навички для протидії домашньому та ґендерно-зумовленому насильству. 

Проведення форуму “Розвиток жіночого лідерства” у Дніпрі. Захід об’єднав близько 50 жінок та дівчат, які отримали важливі знання та навички про процеси ухвалення рішень, навчились ораторського мистецтва та мали змогу постажуватись в органах місцевого самоврядування. 

2017 рік

Навчання підрозділів поліції в рамках проєкту “ПОЛІНА”: ідентифікація та протидія домашньому насильству.

2016 рік

Заснування організації Gender Stream у м. Дніпро.

Початок співпраці з поліцією на засадах Community Policing.

Запуск школи толерантності для поліцянтів/ок, викладачок/ів, журналісток/ів.

Ми продовжуємо працювати над ініціативами, спрямованими на підтримку ЛГБТКІ+ українців та українок, протидію домашнього та гендерно зумовленого насильства, побудову інклюзивного суспільства, де цінують демократію, свободу та різноманіття. Найближчим часом ми анонсуємо проведення правозахисного заходу DniProPride.


АКТУАЛЬНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ GENDER STREAM:

Адвокаційна робота щодо ухвалення законопроєкту 5488;

Реалізація проєктів, спрямованих на захист прав, посилення ЛГБТКІ+ спільноти в Україні, підвищення видимості ЛГБТКІ+;

Притулок для ЛГБТКІ+ та жінок ВПО в Братиславі (тимчасове житло, харчування, юридична та психологічна допомоги, консультативний супровід);

Юридичний супровід для ЛГБТКІ+ людей під час війни в Україні;

Евакуація та релокація ЛГБТКІ+ людей, жінок ВПО;

Дружні до ЛГБТКІ+ психологині надають індивідуальні консультації для спільноти;

Фіксація воєнних злочинів;

Робота з транс*людьми в Україні: надання психологічної, юридичної й медичної допомоги, евакуація, консультативний супровід;;

Розробка інформаційного вебресурсу, який передусім містить мапінг – опис діяльності та послуг українських ЛГБТКІ+ організацій. Він став функціональним інструментом для перенаправлення клієнток/ів залежно від запитаних послуг;

Дослідницькі та консультативні проєкти пов’язані з гуманітарною допомогою та програмами відновлень для ЛГБТКІ+ біженок/ів з України;

Тренінги для бізнес-структур: “Target Gender Equality: початок або чому бізнес повинен включатися у питання D&I”.

Наша команда

ОЛЬГА ПОЛЯКОВА

Виконавча директорка

Більше 8 років приділяю увагу впровадженню гендерної політики в секторі безпеки, бізнес процесах, розробці та провадженню стратегій розвитку різноманітності та сфер Прав людини. В моїй валізі – організація та проведення тренінгів та політик для бізнес компаній та державних інституцій в Україні. Основні антидискримінаційні механізми направлені на роботу захисту прав ЛГБТКІ+ та запобігання дискримінації та насильству.

РІНА РИБАЛКО

Спеціалістка з міжнародної комунікації та логістики

Займаюсь логістичною підтримкою проєктів, беру участь у комунікації з партнерами та підтримую представлення організації на міжнародній арені.

ГЕОРГІЙ МАРКОВ

Асистент директорки, координатор Т*напрямку

Залучений в адміністративну роботу/роботу з фінансами, відповідаю за діґіталізацію в організації, координую т*напрямок діяльності Gender Stream.

ХРИСТИНА ЛЯХ

Комунікаційниця

Будую мости між Gender Stream та аудиторією. Займаюсь інформаційним супроводом організації, веду соціальні мережі, відповідаю за співпрацю з медіа.

Андрій Жук

Юрист

Я працюю з усіма юридичними аспектами організації, зокрема, з підготовкою ініціатив, захистом прав ЛГБТ-людей та жінок, які порушуються в суспільстві. Моя робота також пов’язана з проведенням досліджень у сфері порушення прав людини.

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ

Маєте ідеї, пропозиції, коментарі?

Напишіть нам або зв’яжіться з нами у будь-який зручний спосіб!