Перейти до вмісту

TRANS*GENDER STREAM

Надаємо адресну допомогу з гормональними препаратами для трансґендерних людей України. Для цього достатньо заповнити ґуґл-форму і подати заявку. Ми постійно працюємо над розширенням переліку препаратів та їх кількості.

З моменту запуску притулків в Братиславі та на Закарпатті ми забезпечували їх трансґендерних мешканок/ців гормональними препаратами, які доставляли нам наші друзі та партнери з європейських країн. Проте у жовтні на спільній нараді з представником Transgender Europe та членкинями/ами инших українських ЛҐБТКІ+ організацій ми з’ясували, що чимало транс*людей України потребують допомоги.

Внаслідок вторгнення росії в Україну вони зіткнулись з такими викликами:

  • втрата роботи або постійного джерела доходу;
  • стрімке зростання цін, у тому числі на медикаменти;
  • брак певних гормональних препаратів, а також допоміжних медичних товарів (наприклад, шприців) на деокупованих територіях/у сірій зоні;
  • припинення поставок певних гормональних препаратів в Україну або повна зупинка їх виробництва в країні;
  • відсутність комунікації та координації надавачів послуг – транс* та ЛҐБТКІ+ організацій, окремих активісток/ів, а також брак актуальної інформації про діяльність окремих організацій;
  • ускладнення процедури перевезення гуманітарних вантажів з препаратами через кордон у зв’язку з воєнним станом;
  • складнощі або відсутність доступу до медичних послуг/консультацій через велике навантаження на медичну систему країни, штучне гальмування процедури отримання діагнозу F64.0;
  • підвищення загального рівня трансфобії в суспільстві через війну.

Зважаючи на вищевикладене, команда Gender Stream ухвалила рішення провести інвентаризацію гормональних препаратів, наявних на нашому складі, та виділити частину з них на адресну допомогу.
Першою, кому ми змогли допомогти, була військовослужбовиця Леся. Ми побачили її допис у Фейсбуці про те, що вона готова продати свій бронежилет, аби тільки придбати необхідний препарат. Ми одразу відгукнулись на її запит та надіслали необхідні їй препарати поштою.

За 4 місяці, з жовтня до кінця січня, ми обробили близько 90 заявок на допомогу з гормональними препаратами і здійснили близько 70 адресних відправок.