З 2014 року в Україні йде війна, в якій росія виступає агресором. На захисті цілісності нашої країни стоять і чоловіки, і жінки, так само, як на шляху побудови миру. Україна планує стати частиною Європейського Союзу, а перед цим обов’язково стати членом НАТО. А от щоб стати членом НАТО треба взяти на себе відповідальність та виконати ряд умов, які допомагають зростати та укріплювати позиції в боротьбі проти російської агресії.
Однією з умов є ухвалення та виконання Резолюції ООН 1325, що закликає звертати увагу на потреби та проблеми жінок, зокрема жінок з сектору безпеки.
Україна перша країна, яка затвердила Національний план дій на виконання Резолюції 1325 “Жінки. Мир. Безпека” під час війни. Він передбачає розробку і виконання регіональних та місцевих планів дій. По-перше, не в усіх областях цей план дій вже затверджений, як наприклад у нас в Дніпропетровський області. По-друге, за його невиконання нашим держслужбовцям та коаліціям не передбачені санкції. Тож мотивації на розробку, реалізацію, а тим паче якісне виконання Національного плану дій у влади на місцях немає. Саме тому наша організація працювала в напрямку сектору безпеки.
Проект «Гендерні проблеми сектору безпеки» покликаний сприяти вирішенню проблеми гендерної нерівності в лавах ГУНП, УПП та ДСНС Дніпропетровської області. Зараз лише 22% жінок працюють у підрозділах ГУНП, УПП та ДСНС України. Мета — формування гендерної компетенції представниць служб ГУНП, УПП та ДСНС в Дніпропетровській області, завдяки проведенню детального моніторингу, щодо виявлення обмеження жінок до кар’єрного зростання в цих службах. Проект «Гендерні проблеми сектору безпеки» втілено “Громадським рухом «Gender Stream» за фінансової підтримки МБФ «Український жіночий фонд» в рамках проекту «Рівність заради безпеки», що фінансується Європейським Союзом.