Два тижні тому, Gender Stream подали заявку до Європейського суду з прав людини по справі Маймулахіна та Маркова проти України та вже отримали відповідь від органів влади. Суть справи стосується порушення права на сімейне життя через невизнання одностатевих стосунків в Україні. ЄСПЛ визнав, що відмова в правовому визнанні одностатевих пар є дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації, що порушує статті 14 і 8 Європейської Конвенції з прав людини
Про що звернення?
Основна мета звернення: вимога до розширення переліку ознак дискримінації, зокрема рекомендації до підтримки законопроєкту №5488 та доопрацювання законопроєкту №11456.
Такий порядок дій унеможливлює подальшу дискримінацію соціально вразливих груп, зокрема гарантує захист прав ЛГБТІК+ людей. У результаті, отримаємо визначення поняття «нетерпимість», що забезпечить цілісний підхід до протидії дискримінації і злочинам на ґрунті ненависті та розширимо право на безоплатну правничу допомогу.
Яка відповідь?
Маргарита Сокоренко, уповноважена у справах Європейського суду з прав людини, підготувала відповідь до звернення. Пані Сокоренко наголосила на визнанні активної ролі громадських організацій (зокрема, Gender Stream) у вирішенні питань, що пов’язані з ЛГБТІК+ людьми та дискримінацією. Крім цього, ми отримали підтримку щодо подальшого розгляду запропонованих ініціатив та продовження дії інформаційних кампаній щодо прав ЛГБТІК+ людей.
Що робитимемо далі?
Gender Stream планує моніторити зобов’язання уряду України щодо вирішення правових прогалин та використовувати відгуки уряду для побудови стратегії подальшої адвокаційної діяльності.
Ми плануємо подальшу співпрацю з Міністерством юстиції України, переважно для розвитку ініціатив, що стосуються ЛГБТІК+ прав.
Більш того, продовжуємо залучення інших зацікавлених сторін для підтримки законодавчих змін та стабільне, оперативне публікування змін у справах.
Віримо, що комплексний багатосторонній підхід та відкритість між сторонами співпраці призведуть в майбутньому до прийняття інклюзивних правових рішень.