Перейти до вмісту

ХАРКІВСЬКЕ ЖІНОЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ «СФЕРА»

Наша команда складається з фахівчинь та фахівця у різних сферах: проєктний менеджмент, фандрейзинг, комунікації, логістика, гуртування громад. Ми знаємося на правах людини та гендерній рівності,  займається правозахисною та просвітницькою діяльністю, протистоїмо дискримінації, працюємо з суспільною думкою задля свободи та рівності.

Ми:

  • Проводимо освітні заходи та інформаційні кампанії в сфері прав людини і гендерної рівності;
  • Гуртуємо ЛГБТК+спільноту, жіночу спільноту;
  • Організовуємо публічні акції в Харкові;
  • Надаємо допомогу жінкам та ЛГБТК+людям під час війни.

Ми відомі завдяки таким проектам, як: 

“ХАРКІВПРАЙД” – наймасштабніша ЛГБТ-подія на сході України, яка традиційно проводиться у вересні. Метою ХарківПрайду є підвищення видимості ЛГБТ+, обізнаності людей щодо недоступних прав ЛГБТ+ та їх подальше отримання шляхом змін в законах. Основні гасла ХарківПрайду змінюються з кожним роком відповідно до основної обраної теми.

“ТИЖНІ ЖІНОЧОЇ СОЛІДАРНОСТІ” – щорічний соціально-освітній проєкт, який вже протягом шести років реалізовується у Харкові. Його мета — висвітлення проблематики гендерної нерівності в Україні, розвіяння стереотипів щодо феміністичного руху, гендерного дискурсу та традицій святкування 8 березня, підтримка розвитку руху жінок за свої права й свободи. На початку існування проєкту події проходили протягом першого тижня березня. Із його розвитком заходи стали проводитися протягом усього березня, що сприяло зміні назви на «Тижні жіночої солідарності» у 2020 році. У рамках Тижнів жіночої солідарності проходять різноманітні просвітницькі заходи — лекції, дискусії, екскурсії, тату-марафони, кінопокази, тощо. Усі вони спрямовані на широку авдиторію аудиторію — як активних учасниць феміністського руху, так і тих, хто тільки цікавиться даною темою. Центральною подією ТЖС є мирна правозахисна хода Марш Жіночої Солідарності 8-го березня. Кожного року організаторки обирають ключову тему, яка об’єднує усі заходи та є гаслом усього проєкту.

ПРАЙДХАБ – це громадський центр для ЛГБТ+ та дружньої спільноти в Харкові, який існував протягов 4 років. Це місце для спілкування та самоорганізації спільноти. За ініціативи ком’юніті та його активної підтримки у ПрайдХабі проводилася низка заходів:

  • лекції та дискусії;
  • вечори ігор та знайомств;
  • розмовні клуби;
  • групи психологічної взаємодопомоги;
  • репетиції ЛГБТ+ хору;
  • кінопокази та багато інших.

За час існування простору у ньому було проведено понад 1000 подій!

Також, хаб зібрав навколо себе активне волонтерське ком’юніті — за час його існування близько 70 волонтерів та волонтерок розпочали свій активістський шлях в його стінах.

Внаслідок повномасштабного вторгнення багато людей виїхало з Харкова, а єдиний в місті ком’юніті-центр ми були вимушені закрити. Під час бомбардування Харкова в радіусі 100м від  громадського центру прилетіло 2 снаряди: багато будівель поруч було пошкоджено і зруйновано. Небезпека повторного обстрілу цього місця залишається. Через відсутність права власності на приміщення ми не могли повністю забезпечити необхідну безпеку для відвідувачів, а також облаштувати громадський центр згідно з потребами спільноти. Сусіди неодноразово публічно гомофобно висловлювалися про ЛГБТК+ спільноту та відвідувачів центру, знищили “Мурал рівності” на стінах Прайдхабу та замалювали веселку біля входу в центр.Зараз  у зв’язку  зі зменшенням обстрілів ЛГБТК+ люди повертаються додому, разом з цим в місто переїжджають багато ЛГБТК+ ВПО з більш небезпечних регіонів України.  Всі вони потребують місця, де зможуть задовольнити свої базові потреби в безпеці, підтримці та прийнятті, отримати гуманітарну та психологічну допомогу та поспілкуватися з однодумцями.


Окрім послуг за основними теґами організація надає: Обігрівачі, ковдри, одяг. ЛГБТ+ люди зі сходу України які продовжують залишатися на території Харківщини. Пріоритетність надаватиметься тим, хто самі ведуть домогосподарства, досі залишаються на Харківщині чи є одинокими людьми, які опікуються дітьми/літніми людьми.

Cайт: sphere.org.ua